7 zajímavých stránek nejen o zahradách, které stojí za to sledovat

Hledáte inspiraci pro svoje zahrádky nebo domov? Připravil jsme pro Vás představení sedmi skvělých stránek, na kterých zajisté najdete spoustu inspirace a rad. Jen bych chtěl říci, že nejsou řazeny podle žádného hodnocení a jsou zde očíslovány naprosto náhodně. Pojďme na to!

1. http://venkovstyl.blogspot.cz/

Jedná se o skvělý blog, za kterým stojí paní Renata. Svůj blog píše hlavně o -venkovském stylu, starém nábytku a renovacích. Občas zde najdete i příspěvek z její malé zahrádky. Zajisté se jedná se o ženu s obrovským nadšením pro staré věci a pro svého synka, který miluje LEGO. Pokud Vás zajímá starý nábytek, jeho renovace, ale i další tipy, tak jednoznačně doporučuji tento blog.

2. http://dedeckovazahrada.blogspot.cz/

petkaNa tomto blogu najdete opravdu krásné fotografie. Jedná se hlavně o fotografie přírody. Vždycky ve Vás něco zanechají a listování blogem je opravdu zážitek. Autorkou paní je s přezdívkou „petka“. Blog  vypráví příběh o tom, jak zarostlé a neudržované zahradě dodávají znovu ztracenou krásnu, kterou měla před rokem 2008, když se o ní staral její dědeček. Nechť je pro Váš tento blog inspirací a místem odpočinku.

3. http://www.zahradananiti.cz/

o_mne-1024x413

Velice poutavá stránka s spolu s eshopem a kamenným obchodem zaměřených na výrobu tzv. kokedam(snad to skloňuji správně). Autorkou a majitelkou je paní Ing. Lenka Hrubá, u které je vidět, že žije svůj sen. Její obchod / showroom v Praze by pro Vás měl být skvělou inspirací, protože paní Lenka v něm prodává pouze vlastnoručně vyrobené výrobky – kokedamy, terária, aerária a další nejrůznější designové doplňky. Hlavním produktem jsou již zmíněné kodedamy. Ptáte se co to je? Navštivte stránky zahrady na niti a uvidíte. Tak krásné a originální bytové doplňky totiž jen tak neuvidíte. Pokud hledáte prvky, kterými zkrášlíte svůj domov nebo zahradu, tak je pro Vás návštěva těchto stránek, potažmo obchodu povinnost. Klobouk dolu Lenko!

4. http://www.kokoza.cz/blog/

Blog působivého projektu Kokoza, který se zaměřuje na pěstování a kompostování ve městech. Motivuje lidi, aby se nebáli pěstování ovoce a zeleniny pro svojí potřebu ve městech, a také se zaměřuje na používání nejrůznějších kompostovacích technologií, které se také hodí pro použití ve městech. Za tímto projektem stojí dvě svědomité ženy – Lucia a Kristýna. Tyto dvě slečny/paní mají krásnou vizi. Vracejí totiž život do veřejného prostoru. Budují zahrádky ve městech, tam kde by jste to vůbec nečekali. Využívají tímto způsobem léta nevyužité prostory ve městech.  Na jejich blogu se dočte spoustu informací o zahradničení ve městech, ale i o celkovém zamyšlením nad chemickými potravinami a o spoustě dalších užitečných informacích. Pokud chcete například mít i Vy svou zahrádku ve městě, tak doporučuji přečíst tento jejich skvělý článek http://www.kokoza.cz/blog/33-kdyz-chcete-zalozit-zahradu/.

Máte krásný projekt dámy, opravdu zajímavý. Držím Vám palce!kokoza

5. http://www.zahradamebavi.cz/

Autorkou této stránky je paní Anita Blahušová. Hned na první pohled uvidíte, že paní Anita není portrétautorkou jen těchto poutavých stránek o zahradničení, ale i knihy, která je zajisté plná cenných rad a tipů! Na svých stránkách se věnuje místu, které jí nejvíce baví a naplňuje a to je zahrada. Vždy se svými čtenáři podělí o to, co aktuálně dělá nebo co se jí povedlo. V posledních článcích například uvádí jak sází tulipány nebo česnek. Opravdu poutavé čtení a určitě doporučuji všem, kteří hledají tipy jak pěstovat nejrůznější rostliny nebo jak zkrášlit svojí zahradu. Podpořte paní Anitu v její tvůrčí čínnosti i vy, třeba koupí její knihy, určitě bude mít radost 🙂

6. http://zezahradydokuchyne.blogspot.cz/

Nejedná se přímo o stránku, která by souvisela se zahradničení, ale tak trošku vlastně souvisí, protože na těchto stránkách najdete skvělé zpracované recepty na chutná jídla z domácích potravin. Jednotlivé recepty jsou doplněny fotografiemi a přesným postupem. Autorkou je slečna/paní Nikola Zvonařová, které si na každém receptu dá opravdu záležet. Po přečtení pár receptů se Vám začnou sbíhat sliny!

7.  http://www.zahrada-centrum.cz/

Ideální stránky pro každého zahradního nadšence. Od autorů webu se pravidelně dozvíte spoustu užitečných informací o zahradničení v aktuálním ročním období. Navíc mají tyto stránky jednu obrovskou výhodu a tou je sekce „Poradna a diskuze“. Najde se zde spoustu zodpovězených dotazů, a nebo se můžete rovnou na něco zeptat, když budete chtít s něčím na zahradě poradit. Dále na stránkách máte možnost rovnou shlédnout i počasí, takže prostě a jednoduše pro zahrádkáře skvělé místo!

To by bylo z tipů na zajímavé blogy vše. Majitelům stránek / autorkám se omlouvám, že jsem použil jejich fotografie. Pokud by si přáli, mohu je odstranit, ale myslím si, že je alespoň vidět, kdo za danými stránkami stojí. Děkuji za přečtení a budu rád, když tento článek doporučíte i svým známým, prostřednictví sociálních sítí.

Autor: Milan Pichlík – majitel internetového obchodu Renegad.cz, email: info@renegad.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *