Proč jsou dřevěné hračky pro děti to nejlepší?

Udělat to tak, aby děti byly maximálně zabavené a zároveň v bezpečí není jen tak. Tento článek Vám pomůže s výběrem těch opravdu nejlepších hraček, který zabaví Vaše miláčky na velice dlouhou dobu. Hlavním problémem jsou prázdniny. Můžete se buď věnovat svým dětem a hrát s nimi a s jejich  hračkami a nebo můžete dělat něco jiného. Obzvláště pokud jste vysoce pracovně vytížení, tak na svoje děti nemáte tolik času, kolik by jste určitě chtěli. Zkuste jím tedy aspoň pořídit hračku, která je zabaví na opravdu dlouhou dobru a až budou starší, tak budou s úsměvem vzpomínat na to s čím si tak rádi hráli.

Obecně by se dalo říci, že existují 3 základní typy hraček. Jsou to plastové, plyšové a dřevěné hračky. Všechny tyto hračky jsou zaměřené na rozvoj dětí v jejich prvních letech života. Nicméně jsou věci, nad kterými by jste se měli zamyslet před tím, než nějakou hračku koupíte.

 

Určitě chcete, aby hračka měla pozitivní vliv na Vaše dítě. To znamená, že ho bude učit a zároveň se při tom Váš drobeček bude dobře bavit. Jenomže, ne všechny hračky jsou bezpečné. Obzvláště pak plastové hračky z Číny, kterými je v poslední době zaplaven český trh s hračkami. Tento článek však hlavně upřednostňuje české dřevěné hračky. Proč?

 

Jednoduše proto, že dřevěné hračky jsou tady již od nepaměti. Podle průzkumu mezi rodiči byly dřevěné hračky vždy v jejich seznamech přání hodně vysoko. Hodně rodičů také preferuje použít právě tyto hračky i u svých dětí, protože jsou pevnější, odolnější a vydrží velice dlouho na rozdíl od jejich plastových ekvivalentů.  Díky této odolnosti se pak mohou dědit i z generace na generaci, číž se dají ušetřit nemalé peníze. Existuje mnoho vychytávek, které dřevěné hračky pro děti mají a jejich plastové protějšky ne. Například poznávání tvarů. S žádnou elektronickou hračkou to dítě nenaučíte tak dobře, jako když si to samo „osahá“. Pak jsou i pokročilé hračky jako „třídič tvarů“ pomocí, kterého naučíte Vaše děti jaký tvar patří do jakého otvoru a tím pádem u něj rozvíjíte logické myšlení.

Podívejte se také na toto skvělé video z prostředí výroby dřevěných hraček:


Hračky ze dřeva tu budou pořád. V České republice si neustále drží tradici a vyrábí se v hojných počtech. Dokazují to i výrobci, u kterých toto řemeslo dědí z generace na generaci. Jako například v tomto článku  o panu Jaroslavu Čeledovi. Takže i přes nejnovější výstřelky módy v oblasti hraček si pořád úspěšně drží dřevěné hračky své místo na trhu.

Nyní několik typů na závěr, které hračky konkrétně mají dobrý úspěch u dětí:

  • Figurky na pružině
  • Hodinové puzzle
  • Kostky různých tvarů na stavění
  • Dřevěné vláčkodráhy
  • Vlak se zvířátky
  • Domino s motivy zvířat

Tyto i další dřevěné výrobky od českých řemeslníků najdete na odkazech v článku.

Jak jste tedy na konec rozhodli vy? Dáte na kvalitu českých výrobků a nebo necháte své děti hrát si s nebezpečnými hračkami z Číny?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *