Vybíráme venkovní vánoční osvětlení

Rok se s rokem sešel a my zde máme opět pomalu čas Vánoc. K tomuto období neodmyslitelně patří i vánoční osvětlení. Patříte i vy k lidem, kteří si chtějí svou zahradu nebo dům udělat krásnou s nějakým tím vánočním osvětlením? Pokud ano, tak čtěte dále. Dozvít se velice zajímavé tipy o tom, jak takové osvětlení vybrat!

Při výběru venkovního vánočního osvětlení by jste si měli dávat pozor na několik věcí. Pokud máte od zásuvky k místu, kam chcete umístit osvětlení, značký kus cesty, pak musíte přemýšlet nad tím, jak naložíte s osvětlením, které vede od domu k onomu místu. Přeci jen nevypadá zrovna dobře, když Vám svítí osvětlení na zemi.

Ideální řešení je použíš tzv. LED systémy. Jedná s o řetězy, které jsou nastavitelné. Od zásuvky například ke stromu na zahradě, povedete obyčejný kabel bez osvětlení. Dají se koupit v různých délkách od 5 -15 metrů. U stromku pak teprve připojíte řetěz, se kterým strom osvítíte. Konec řetězu jednoduše uzavřete víčkem, aby se k osvětlení nedostala voda a vše je jednoduše vyřešeno.

Dalším řešením je řetěz zakopat. V takovém případě si dávejte pozor na označení řetězu. Každý takový řetěz pro venkovní použití by měl obsahovat označení IP 44. Co vlastně IP 44 znamená?

Jedná se o normu s označením stupně krytí. První čístlo IP 4x znamená, že řetěz je chráněn před vnikem částit většími než 1mm. Druhé číslo IP x4 říká, že je řetěz je chráněn před stříkající vodou. Označení IP 44 znamená tedy ochranu jak před prachem, pískem a dalšími nečistotami, tak i to, že je voděodolný. Více se o stupni krití můžete dočíst na wikipedii.

Nemusíte se tedy bád daný řetěz zakopat. Ideálně by však měl být protažený skrz trubku, která povedě až ke stromku. V této trubce budete mít jistotu, že se Vašemu řetězu opravdu nic nestane. Asi už nemusím připomínat, že by jste měli vybírat hlavně LED osvětlení. Ale to už je v dnešní době samozřejmostí. Delší životnost, nižší náklady na energii, kdo by to nechtěl? Již teď tedy na co si dát při výběr pozor. Venkovní vánoční osvětlení je tou pravou věcí, která naladí tu pravou vánoční atmosféru.  Vyberte si i Vy své vánoční osvětlení jěště dnes!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *