Staré dobré pouštění draka? Mýtus! – I. díl

Určitě si pamatujete, jak jste jako malí pouštěli svého prvního draka. Vzpomínáte na ty chvíle, kdy jste se nemohli dočkat, až se odpoledne seberete s rodiči a půjdete na kopec vypustit svého létajícího miláčka? Někteří z Vás mají možná svého oblíbeného draka jěště někde schovaného doma na památku, ale jak to vypadá v dnešní době?

Nevěřili byste, že obyčejné pouštění draka se vyvinulo v dnešní době až ve sport. To, že draci patří do rukou pouze dětem je dávno mýtus. Také technologie šla samozřejmě dopředu, a proto si teď ukážeme některé konkrétní typy draků.

Kiting drak

Tito moderní létající draci se vyrábí z ultra lehkých materiálů a svým vzhledem se podobají padáku a to není náhoda. Každý drak takovýto má vedle sebe několik poskládaných vzduchových komor. Ovládání je realizováno čtyřmi šňůrami a podmínkou pro správné ovládání je, aby tyto šňůry byly stejně dlouhé. Příklad takového draka můžete vidět zde:

http://www.renegad.cz/letajici-draci/750-letajici-drak-300-x-100-cm.html

S takovýmto drakem už nebudete běhat po poli a čekat až bude foukat vítr. Jsou už sestrojení tak, že jim stačí minimální vítr pro to, aby vzlétly a disponují skvělou ovladatelností. Jejich využití však nekončí pouhým pouštění na poli, ale lze s nimi provozovat i sporty jako kiting, power kiting, snow kiting apod.

Delta drak

Tito draci jsou určení spíše pro lidi, kteří se chtějí s tímto sportem nejprve seznámit. Tvar draka drží pohromadě tyčky z odolného materiálu. Platí zde, že čím menší drak bude, tím hůře je ovladatelný. Příklad delta draka můžete vidět zde:

http://www.renegad.cz/letajici-draci/291-letajici-drak-260-x-95-cm.html

V dalším díle si povíme něco více o sportech, které se s draky dají provozovat.

Více v e-shopu www.renegad.cz/148-letajici-draci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *