Výběr zahradního nábytku

S blížícím se jarem určitě plánuje oživit Vaše venkovní posezení nějakým tím zahradním nábytkem. Mrkněte na tento článek a poznejte co vše Vám může Renegad.cz v této oblasti nabídnout. Ať už upřednostňujete plastový nábytek nebo dřevěný, tak z každé této oblasti vám máme co nabídnout. Tento článek bude obecnější a v těch dalších by jsme se podívaly na konkrétní typy blíže, ale teď k jádru věci.

Dřevěný zahradní nábytek

Jedná se o velice konkurenční obor vy můžete vybírat z opravdu široké škály produktů. Dřevěný nábytek je spíše investicí do budoucna. Více vydrží, je o dost pohlednější, ale vyžaduje větší počáteční investici řádově tisíce korun. Výhodnou koupí jsou bezesporu celé zahradní sety, které naleznete například zde. Příklad takového setu vidíte na obrázku.

divero-zahradni-nabytek-z-akatoveho-dreva

Nádherný zahradní set z akátového dřeva

Další variantou je, že si koupíte zvlášť židle a stůl. Má to obrovskou výhodu v tom, že si nakombinujete co se Vám líbí, ale lehce za to připlatíte, na rozdíl od celého setu. Ceny vždy záleží na použitém dřevu a velikosti. Cenové rozpětí je tedy docela velké řádově 2 – 15 tisíc korun za stůl a 1 – 3 tisíce za židli. Takový dřevěný zahradní stůl  bývá obvykle rozložitelný, což je jeho další nesporná výhoda oproti plastovým. A také jsou často i skládatelné, takže je v případě potřeby můžete kdykoliv rychle schovat. U židlí se vyplatí si lehce připlatit, protože u těch levnějších se bojíte, že Vám to „prdne“ pod zadkem. Podívejte se na jednu krásnou přímo tady.

Plastový zahradní nábytek

Pokud máte chatu nebo chalupu a jste tam jen pár dní v roce, tak je plastový nábytek určitě příjemná varianta. Jak cenově, tak i funkčností. S cenou se můžete řádově dostat i na 10x menší cenu než za dřevěný nábytek. Mezi další nesporné výhody, kromě ceny, patří snadná omyvatelnost, odolnost proti dešti i mrazu. Jedinou věcí, kterou s časem trpí je ztráta barvy a přijatelného vzhledu. Nemusíte o ně tedy pečovat tak jako o dřevěné,  které musíte občas natřít nejrůznějšími oleji, aby vypadly stále pěkně.

A jaké máte posezení vy? Podělte se s nám o to v komentářích, budeme rádi 🙂

1 komentář u „Výběr zahradního nábytku

  1. Princes

    Máme plastový „nábytek“, ale není to taková stylovka jako dřevo, na druhou stranu je to skladnější, flexibilnější varianta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *