Malé velké zahrady

Velké zahrada spolu přináší i značné množství práce a ne každý po ní touží. Každý zahradu vnímáme jinak. Pro někoho by to mělo být útulné místo kam chodí relaxovat a pro někoho je to místo, kde neustále něco staví, pěstuje apod. Dále bych vás chtěl inspirovat jak zlepši malou zahradu.

Dle mého názoru je neideálnějším spojení zahrady přímo s terasou a navíc stranou od všeho chaosu a dění. Malá zahrada je jen o tom jak si jí uspořádáte a ve výsledku se pak může stát, že zahrada není tak malá jak se na první pohled může zdát.

Klidné místečko na zahradě

Klidné místečko na zahradě

Pojďme se podívat na malou inspiraci, které vás určitě dostane. Zahrádka má pouze pár metrů čtverečních nicméně její kouzlo je nepopsatelné.

Malá zahrádka

Malá, ale přesto tak působivá.

Rada pro vás. Vyčleňte si klidné místo na relaxaci, kde obložíte podlahu třeba takový dřevem, které je na obrázku výše a slaďte si pěkně celou  zahradu. Další skvělým typem jak dobře uspořádat malou zahradu jsou pak živé ploty.

Příklad využití živého plotu s posezením

Příklad využití živého plotu i s posezením.

No není to nádhera? Takové místo bych si přesně představoval pro rodinné grilování a odpolední relaxování. Nezakrývejte však zahradu ze všech stran živými ploty. Pokud máte u domu třeba pole nebo hezký výhled určitě ho nechte odkrytý.

Tip na závěr. Zkuste využít prostor efektivně k tomu co máte rádi. Já osobně nejsem milovníkem zahradních jezírek. Dají hodně práce s údržbou a jejich vzhled nemusí být vždy poutavý. Ideální alternativou je zahradní vířivka nebo malý bazén, ale s tím bývá obvykle v malých zahradách problém. Stejně se nechce inspirovat následujícím obrázkem.

bazen-zahrada-003

Příklad bazénu i s výřivkou

Nestyďte se a pochlubte se v komentářích, jak vypadá vaše zahrada. Budeme velice rádi.

Výprodej kola pro každého.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *